poniedziałek, 9 maja 2016

CO WARTO ZOBACZYĆ NA TENERYFIE - NIEZWYKŁY TRIP!


Północna Teneryfa jest niezwykle urokliwym terenem .
Piękne są nie tylko małe,stare miasteczka ale przede wszystkim krajobraz w jaki się wtapiają!Tutejsza natura (malownicze wybrzeże,ocean, niezwykłe klify i szczyty,bujne uprawy bananowców) po prostu skradła moje serce .
Jeżeli ktoś jeszcze tam nie był to serdecznie polecam to miejsce i wirtualnie zabieram w podróż po tej bajecznej wyspie!Tym samym dzielę się  wrażeniami i emocjami,które na zawsze we mnie pozostaną!


Bezkresny ocean to niecodzienny widok!W cichej zatoczce warto zatrzymać się na chwilę.Garachico - miasto z lawy( o którym pisałam w poprzednim postach) z cudowną krystaliczną wodą-
trzeba odwiedzić koniecznie!Obiecałam sobie,że nie będę kupować już kapeluszy!A jednak miłość silniejsza!
(Chyba nie mogę obok nich przejść obojętnie!Zresztą bardzo się przydał ,bo słońce dawało o sobie znać!)


Wypożyczenie samochodu okazało się strzałem w dziesiątkę,ponieważ dzięki temu mogliśmy samodzielnie zwiedzać okolice,poczuć wiatr we włosach i w pełni nasycić się krajobrazem jaki tu panuje!

Urokliwe,budzące respekt wybrzeże Los Gigantes jest podstawowym punktem na mapie Teneryfy.
Te potężne klify(ok.600 m) najlepiej podziwiać z pokładu łodzi wycieczkowych.
My podziwialiśmy je tylko z samochodu ale i tak było warto!
Dla śmiałków polecam wycieczkę na Mascę.Jest to tajemnicza maleńka wioska w górach Teno.Podobno kiedyś, ok 100 lat temu ukrywali się w niej piraci.Niestety droga do osady jest wąska ,kręta(wymaga wprawnego kierowcy)  ale za to jakże malownicza.Widoki są niezapomniane.
(Przyznam,że przemierzając tę niekończącą się serpentynę obleciał mnie nieco strach.Ale co zobaczyłam,to moje!)
Z pewnością trzeba  również wybrać się na  szczyt gór  Teide- wulkan ( wys.3718 m n.p.m.),który przyciągał nas od samego początku.
Aż w końcu  skusił!

Suchy,wulkaniczny krajobraz zadziwia!
Tu,w sercu wyspy próżno szukać bujnej roślinności.Nie ma praktycznie nic!Ten księżycowy krajobraz na pewno długo pozostanie w pamięci bo przenosi jakby na inną planetę!
Na pewno niesamowity jest widok z wulkanu(  kiedy  pogoda nie sprzyja nie można na niego wjechać i tak niestety właśnie było w naszym przypadku).Może jeszcze kiedyś się uda bo zamierzam powrócić na tę bajeczną wyspę!


Related Articles

2 komentarze:

  1. Piekne fotki, fajny damski samochód, Ty masz fajny strój i botki.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.